Триває перша у світі повномасштабна кібервійна, але аж ніяк не остання. Всі наступні конфлікти матимуть потужний кіберкомпонент. Кібербезпека буде не менш важливою для виживання, ніж міцні збройні сили.
Про це повідомляє редакція з посиланням на голову Держспецзв’язку Юрія Щиголя.
російські хакери часто працюють поза офіційними державними структурами, але глибоко інтегровані у спецслужби рф, а їхня діяльність координується з іншими військовими активностями.
Так само, як російська армія систематично ігнорує правила ведення війни, російські хакери поводяться доволі безпринципно у кіберпросторі. Їхніми цілями є об'єкти критичної інфраструктури, такі як енергетичні та комунальні підприємства, лікарні та служби екстреного реагування, фінансова система, логістика, організації, які надають допомогу. У період найбільшого потоку українських біженців хакери також атакували гуманітарні організації.
Кожен має відповідати за власну кібербезпеку: і приватні особи, і організації. Нехтування питаннями кібербезпеки становить загрозу утворення слабких ланок у ширших системах, що може мати катастрофічні наслідки.
Обмеження доступу росії до сучасних технологій має бути розглянуте як один із пріоритетів міжнародної безпеки.
Україна і надалі впроваджуватиме найкращі світові рішення у сфері кіберзахисту та готова ділитися своїм досвідом із міжнародною спільнотою для того, щоб зупинити агресора.