Що Гарріс і Трамп кажуть про кінець війни в Україні : День виборів у США

Цей день настав! У США стартували вибори президента. Це визначальна подія, яка здатна кардинально вирішити долю війни Росії проти України.

Що Гарріс і Трамп кажуть про Україну: війна чи заморожування

Право на аборт, міграційне питання та економіка – це три основні теми, які вирішать результат цих виборів, запевняють аналітики. Примітно, що лише у двох питаннях штаб Камали Гарріс зберігає мовчання, на відміну від команди Дональда Трампа: регіональна війна на Близькому Сході та війна Росії проти України. І, на жаль, в інформаційному порядку денному Ізраїль, Газа та Іран зараз найбільше домінують серед тем зовнішньої політики. Війна Росії проти України відійшла на другий план. І штаб Трампа цим активно користується, вдаючись до маніпуляцій.

По-перше, штаб Гарріс навіть не коментує тему Ізраїлю та Близького Сходу, адже вже втрачає голоси молоді арабського походження й тих, хто вважає неправильною підтримку чинною американською адміністрацією Тель-Авіва з огляду на гуманітарну катастрофу в Газі.

По-друге, команда Трампа активно спекулює на тому, що за свого президентства Гарріс точно втягне США у Третю світову, на відміну від Трампа, який обіцяє ні за що не відправити американських солдатів воювати за кордоном. Саме тому, як би це цинічно не було, ми не бачимо від адміністрації Байдена – Гарріс дозволу на удари західною зброєю вглиб території Росії, як і рішучих дій у відповідь на вступ північнокорейських військ у війну проти України на боці Росії.

Натомість в інтерв’ю NBC News кандидат Трампа у віцепрезиденти Джей Ді Венс (який вже заявляв, що йому "плювати" – виграє Україна цю війну чи програє) відмовився називати Путіна ворогом, підкресливши необхідність говорити з ним на етапі, коли почне мовитися про врегулювання війни.

Щодо самого Трампа, протягом усієї передвиборчої кампанії він робив досить неоднозначні заяви щодо України та російської війни. В інтерв’ю The Wall Street Journal він заявив, що у розмові з Путіним погрожував йому вдарити по центру Москви за переслідування України. В інших заявах Трамп звинувачував і Володимира Зеленського, що український президент не мав дозволити цій війні початися.

Як пише Financial Times, посилаючись на радників Трампа, він пропонує заморозити війну, створивши автономні регіони по обидва боки демілітаризованої зони, й змусити Україну відмовитися від членства в НАТО. Інакше Київ програє війну. Тому, на думку радників Трампа, Україна має піти "на переосмислення невдалих Мінських домовленостей" і чекати, поки Путін піде".

Насправді це не якийсь новий план, про який Україна раніше не чула. В середині вересня в одному з подкастів Джей Ді Венс публічно розповів про "мирний план Трампа": Україна залишиться незалежною державою, а Росія отримає гарантії нейтральності України, яка не вступатиме до НАТО. Щось схоже, проте непублічно, Україні вже давно пропонує й адміністрація Байдена – Гарріс. З огляду на майбутній кабінет Гарріс, кандидатів на держсекретаря, її радника з нацбезпеки та міністра оборони, всі так чи інакше працювали за президентства Барака Обами та дотримувалися лінії порозуміння з Росією.

До того ж, усі ці плани, пропозиції та ініціативи не враховують відповіді на головне запитання: чи захоче Кремль заморожувати війну, якщо за підтримки Китаю, Північної Кореї та Ірану він має ініціативу на полі бою?

Однак, важливо, що Гарріс підтримувала Україну ще під час передвиборчої кампанії 2020 року. Тоді вона засудила російську агресію та анексію Криму.

Після повномасштабного вторгнення Росії Гарріс заявила, що українці захищають не лише свої сім’ї та будинки, але й борються за свободу.

До того ж Гарріс критикувала своїх американських колег з приводу затягування у постачанні допомоги Україні.

Також вона наголошувала, що Путін не зупиниться на Україні й "продовжить йти далі", тому партнери повинні бути непохитними у допомозі Києву, бо "вся Європа буде під загрозою".

У червні цього року Гарріс очолила американську делегацію на Глобальному саміті миру у Швейцарії. На полях заходу вона запевнила, що Вашингтон і надалі захищатиме демократичні цінності та протистоятиме диктаторам, назвавши умови Путіна фактично "вимогою капітуляції", а не щирою спробою припинити війну.

Трамп – про Україну

Примітно, що одіозний політик та бізнесмен Трамп свого часу звинувачував Байдена у війні в Україні, запевняв, що ресурси закінчуються, та вкотре наголосив, що тільки він в змозі зупинити війну.

Також Трамп наголошував, що Європа витрачає на підтримку України значно менше, ніж США, та критикував Байдена за фінансову підтримку Києва. Мовляв, такі витрати "непотрібні", назвавши Зеленського "найкращим продавцем".

Трамп зазначив, що висунуті Путіним умови для припинення війни є "неприйнятними" і знову заявив, що "врегулює конфлікт" між Росією та Україною ще до інавгурації.

Інформує tsn.ua 

09:33, 9 листопада