98% повісток надсилають тим, хто не платить податки

Абсолютну більшість повісток отримують ті військовозобов'язані, які офіційно не працюють та взагалі не платять податки з доходу.

Таку заяву зробив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час свого виступу на Київському міжнародному економічному форумі.

"Станом на сьогодні 98% розісланих повісток, які формуються уже через реєстр "Оберіг", направляються людям, які не платять жодної гривні податків і ніде не зареєстровані. Пріоритет у мобілізації сьогодні надається людям, які не працюють, безробітним. Відповідно, основа цього принципу уже втілена", – сказав він.

Шмигаль уточнив, що лише 2% повісток за останні два місяці було надіслано людям, які працюють.
Прем’єр-міністр також заявив сьогодні, що уряд шукає компроміс для запровадження критеріїв бронювання, які відповідатимуть інтересам як військових, так і бізнесу. За його словами, хоча ідея економічного бронювання обговорюється, вона викликає складнощі через можливе нерозуміння з боку військових на передовій.

За його словами, критерії і параметри бронювання мають бути такими, що задовольнить Збройні сили України, захисників і захисниць, і задовольнить бізнес і спеціалістів, що є складною дилемою.

"Дуже хотілося запровадити економічне бронювання, але військові на передовій не зовсім добре сприймають це психологічно. Тож про це треба відверто говорити. Не може воїн зрозуміти, чому хтось може умовно, якщо ми говоримо про економічне бронювання, як про сплату певної суми коштів. Військові це не сприймають справедливо", — сказав Шмигаль.

Він відмітив, що уряд працює над цим питання щодня та має безліч варіантів, які намагаються узгодити між всіма стейкхолдерами цієї дискусії.

"Думаю, що ми після цієї інвентаризації аудиту (критичності підприємств - УНІАН) вийдемо на рішення просто внести зміни вже в чинну постанову і більш чітко визначити критерії", — зазначив прем'єр-міністр.

Шмигаль повідомив, що зараз також обговорюють конкретну суму заробітної плати, яку повинен мати працівник, аби він потрапив під бронювання.

Попри етичні суперечності економічне бронювання допоможе наповнити бюджет.  Завдяки йому частина людей вийде “з тіні”, повернеться на роботу, буде платити податки, створюватимуть додану вартість. Про це зазначив заступник голови парламентського Комітету з питань економічного розвитку Олексій Мовчан наприкінці вересня, передає profpressa.com.

“З одного боку, дехто каже, що економічне бронювання – це умови для того, щоб нібито багаті не воювали. З іншого боку, коли дивитися на реальні цифри, то бачимо, що це можливість і збільшити мобілізацію, і посилити мобілізацію економіки, щоб фінансувати потреби армії. Адже кошти на безпеку та оборону, на зарплати військовим – це наші податки, і чим більше ми зможемо їх генерувати всередині країни, тим більше зможемо витратити на потреби армії та захисників”, — зазначив політик.

За його словами, самих моделей економічного бронювання є багато.

“У парламенті розглядаються окремі законопроєкти. Перший критерій, що визначає можливість економічного бронювання, – це середня заробітна плата у регіоні, друге – це спроможність платити фіксовану цифру, наприклад, казали про 20-30 тис. грн.”, — наголосив парламентарій.

Інформує expres.online

09:33, 9 листопада