У Дніпрі знайшли старовинну кам’яну стелу доби енеоліту.
На початку року студент-історик Кирило виявив у лісі поблизу Дніпра стародавній артефакт – кам’яну стелу, що датується кінцем другого – початком третього тисячоліття до нашої ери. Знахідку зробили під час дослідження кургану на околиці міста, пише suspilne.media.
За словами Кирила, він разом із друзями натрапив на камінь з чіткими слідами обробки.
«Обстежуючи курган, ми виявили камінь, якому надали умовні антропоморфні риси – стопи, руки, голову з шиєю», – розповів студент.
Після виявлення артефакту про знахідку повідомили фахівцям національного історичного музею імені Яворницького. Археологи організували експедицію для перевезення стели до музею, залучивши студентів історичних факультетів Дніпра.
Завідувачка відділу археології музею Оксана Рудковська підтвердила, що кам'яна пам’ятка має культове значення. Подібні стели встановлювали в місцях, де люди молилися богам.
Нині археологічна колекція музею налічує понад сто кам’яних експонатів. Частину з них доставили із зони бойових дій для тимчасового зберігання. Наукова співробітниця музею Анна Юрченко зазначила, що подібні випадкові знахідки трапляються час від часу, а студенти-археологи вже навчилися розпізнавати потенційно цінні артефакти.
Зараз знайдена стела перебуває на реставрації. Навесні в музеї планують відкрити експозицію кам’яних пам’яток, де представлять і цей унікальний артефакт.
Інформує kamenskoe.city