Питання вибору ігрового інструменту не таке просте, як може здатися на перший погляд. Це раніше комп'ютер був найкращим варіантом для геймера, адже радував своєю продуктивністю і за необхідності міг бути модернізований шляхом установки додаткових компонентів.
Технології стрімко розвиваються, тож сучасні геймерські ноутбуки наздогнали ПК за потужністю та можливостями. А перевагою лептопів можна назвати автономність: їх можна брати із собою в подорожі чи відрядження, маючи змогу грати в улюблену гру з будь-якого місця. Зробимо невеликий порівняльний аналіз двох пристроїв, щоб зрозуміти, що ж купити для ігор.
Апаратна складова
Геймерські ноутбуки та комп'ютери за своїми характеристиками мають багато спільного. Ноутбук може використовуватися геймером одразу після покупки, оскільки є на 100% готовим до роботи. А ось ПК доведеться збирати окремо: вибрати відповідний системний блок (або ж зібрати його самостійно), купити монітор для ігор, доукомплектувати це все мишкою, клавіатурою та колонкою.
З одного боку здається, що краще вибрати лептоп. Але самостійна компоновка ігрового комп'ютера відкриває перед геймером нові можливості й дає змогу створити свій унікальний інструмент для ігор.
Продуктивність
Здебільшого в цьому питанні беззаперечну перевагу отримує ПК, оскільки показує вищі обчислювальні здібності. Виробникам ноутбуків доводиться навмисно знижувати частоти GPU, інакше навіть найпотужніша система охолодження не зможе справлятися з рівнем тепловиділення.
Крім того, у десктопа є певна перевага в налаштуваннях графіки. Різницю неможливо назвати занадто помітною, але вона є.
Підсилення та модернізація
Власник ноутбука власноруч може поміняти хіба що «пам'ять», оскільки, зазвичай, розробники не передбачають можливості й необхідності проводити різноманітні маніпуляції всередині корпусу. Це обумовлено компактними розмірами пристрою.
Що стосується ПК, то його прокачка може бути обмеженою лише фінансами власника та асортиментом на ринку «заліза».
Мобільність та особливості установки
Хороший геймерський комп'ютер вимагає окремого робочого місця. Хоча щоб грати за лептопом, теж знадобиться стіл і зручне крісло. Ноутбук, звісно ж менший і компактніший, але його основна перевага полягає в іншому — він автономний та мобільний. Вимкнули світло? Не проблема, пару годин точно можна буде грати на заряді батареї.
Щодо мобільності, потрібно враховувати один нюанс: ігрові пристрої, за рахунок потужної системи охолодження та інших компонентів, досить важкі та об'ємні.
Ціна
Ігровий ПК буде коштувати дешевше, ніж ноутбук з аналогічними характеристиками. Це пояснюється двома причинами:
- лептоп неможливо модернізувати, тому він швидше втрачає свою вартість;
- конструкція системного блоку не вимагає чітких прорахунків, користувач може самостійно виконувати збірку й компоновку.
Ноутбук підходить геймеру, життя якого пов'язане із частими подорожами. В інших випадках більш доречно придбати ПК.