Сучасний світ удосконалюється з кожним днем, а з ним і способи ведення побуту. Технології зробили крок уперед, і на зміну звичайним приладам прийшла розумна техніка. Це сталося й із класичним пилотягом. Модернізований робот-пилосос — давно вже не розкіш, а звичайний помічник в оселі. Він представлений у широкому різноманітті моделей із різними вартістю, потужністю, функціональністю. Та чи став роботизований прилад абсолютним замінником старому звичному агрегату — розповідаємо далі.
Особливості стандартних пилососів
Ці конструкції мають міцний корпус на коліщатках, гофрований шланг та набір змінних насадок. Працюють вони від електромережі. Їхній місткий каркас дає змогу розмістити всередині потужний двигун, який чудово втягує бруд: здебільшого такі пилососи для дому призначені для сухого прибирання. Пил у них збирається в контейнер чи мішок (багаторазовий тканинний або одноразовий паперовий). Проте трапляються варіанти з функцією вологого чищення, оснащені додатковими резервуарами для води. Явними плюсами традиційного пилотяга є: висока потужність втягування, універсальність, простота в управлінні та необмежений час роботи. Але водночас вони доволі важкі й габаритні, тож займають багато місця для зберігання. Крім того, навколо них створюється чимало шуму. Тож прибирати й не заважати близьким поруч у вас навряд чи вийде.
Реальні можливості роботів-пилососів
Головною відмінністю цих пристроїв є автономність, а саме — можливість здійснювати роботу самостійно, без участі людини. Налаштовувати й контролювати процес пропонують зі смартфона чи пульта ДУ. Ви також можете створювати особистий графік, за яким робот-пилосос проводитиме клінінг автоматично. Очисники поділяють на такі різновиди залежно від типу прибирання:
- вологі — їх ще називають «підлогонатирачі», обладнані ганчіркою та ємністю для рідини;
- сухі — з невеликим сміттєприймачем для пилу;
- комбіновані — найпросунутіший тип, що може виконувати декілька дій.
Компактні й зручні, такі пилотяги здатні працювати навіть уночі, адже мають низький рівень шуму. Та не можна сказати, що використовуючи їх, власник зовсім не матиме проблем. Малий відсік для пилу, затримання з навігацією, труднощі з прибиранням у кутках та інших важкодоступних місцях. Це тільки приблизний перелік ситуацій, з якими можна зіткнутися.
Якому типу віддати перевагу
Однозначної відповіді на це питання немає. Адже будь-який із них стане гідним кандидатом у поміч у квартирі чи приватному будинку. Вибирати пилотяг потрібно з акцентом на його спеціалізацію. Класичний різновид буде гарним рішенням на території з великою кількістю кімнат, особливо де проживають діти або домашні вихованці. Робот же краще підійде для регулярного та легкого прибирання на кожен день, адже не має достатньої сили для видалення стійких плям і глибокого очищення килимів.