08:15, 21 листопада 2022 р.
Українці відзначають День Гідності та Свободи
Сьогодні, 21 листопада, в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Хоч це і відносно молоде свято, воно дуже важливе для українців, оскільки присвячене Помаранчевій революції 2004 та Революції Гідності 2014 років. Особливого значення свято набуло в умовах повномасштабного вторгнення росії, яка прагне захопити наші землі та позбавити українців права обирати власне незалежне майбутнє.
День Гідності та Свободи можна назвати наступником Дня Свободи, який відзначали 22 листопада з 2005 по 2011 рік на честь Помаранчевої революції. Але це свято було скасовано указом екс-президента Віктора Януковича, який ухвалив відзначати День соборності та свободи 22 січня.
21 листопада 2013 року розпочалися протести проти рішення тодішньої влади про призупинення курсу на вступ до ЄС та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом. Цей крок спричинив обурення українців.
Обстоюючи гідність та свободу, загинули 106 українців, понад дві тисячі отримали поранення.
День Гідності та Свободи було встановлено указом президента від 13 листопада 2014 року.
Сьогодні, 21 листопада, у День Гідності та Свободи, українців та весь демократичний світ закликають пов'язати жовту стрічку, викласти у соцмережі фото з нею та хештегом #ЖовтаСтрічка, щоб підтримати опір на окупованих територіях.
Про це повідомляється у пресрелізі руху громадянського спротиву "Жовта стрічка", який виник навесні 2022 року в Херсоні майже одразу після того, як його захопили російські війська, і швидко поширився на інші окуповані території, зокрема у Бердянську Енергодарі, Луганську, Новій Каховці, Криму та окупованих містах Донеччини.
"Попри постійну загрозу життю, викрадення й тортури активісти продовжували підпільний протест. На вулицях міст з'являлися проукраїнські плакати та графіті, а на парканах, деревах і навіть будівлях окупаційних адміністрацій — пов'язана жовта стрічка як символ опору російській окупації. Активісти не тільки чинили інформаційний спротив, але й зірвали одну зі спроб провести псевдореферендум у Херсонській області навесні 2022 року", — йдеться у релізі.
Активісти зазначили, що "Жовта стрічка" на Херсонщині щасливий фінал — 11 листопада українська армія звільнила Херсон та всю правобережну Херсонщину.
"Проте близько 20% території України залишається окупованою. Там продовжують чинити спротив сміливі українці", — зазначається в дописі.
Відтак на знак підтримки й вдячності до всіх, хто не зламався під російським тиском, у День гідності та свободи спільнота "Жовта стрічка" закликає увесь світ долучитися до флешмобу.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:40
22 жовтня
11:20
22 жовтня
08:00
22 жовтня
18:00
18 жовтня
13:00
18 жовтня
13:00
18 жовтня
11:10
18 жовтня
live comments feed...