
07:44, 23 листопада 2024 р.
У Мелітополі окупанти націоналізували півсотні магазинів - відомі адреси та назви (список)
На тимчасово окупованій частині Запорізької області триває масштабна націоналізація майна мелітопольців, бердянців, приазовців і жителів інших населених пунктів.
Так, на сайті так званого уряду Запорізької області з'явився новий список «безгосподарного» майна. Члени комісії пройшлися по всій області. У списку є майно, яке окупанти віджали в таких населених пунктах:
- Бердянськ
- Приазовське
- Василівка
- Енергодар
- Куйбишеве
- Пологи
- Михайлівка
- Токмак
- Розівка
- Камиш Зоря
- Мала Білозірка
- Скельки
- Дніпрорудне
Як бачимо, досвід націоналізації окупаційна адміністрація перенесла з Мелітополя, який нині є адміністративним центром захопленої області, на малі міста та смт.
Зупинимося докладніше на тих об'єктах, які вкрадені в Мелітополі. Це здебільшого нежитлові приміщення, перукарні, кафе та магазини.
Так, росіяни експропріювали мережу кіосків мелітопольського виробника компанії «Лідер» Сергія Середи «Паляниця». Назви кіосків росіяни тут же перейменували на свій лад. Тепер кіоски називаються «ПаляницА». Вивіску повністю міняти не стали. Як повідомляє наше джерело в окупації, букву «Я» вони заклеїли і змінили її на «А».

У списку є майно, яке окупанти віджали в таких населених пунктах
Прибрали до рук окупанти й меблевий цех по вулиці Гетьмана Сагайдачного, 55/1. Навіть вулицю з українською назвою вказали поруч із російським найменуванням. Поруч із меблевим цехом оселилися представники силових структур окупаційної влади у корпусах колишньої філії Харківського національного університету МВС.
До розряду безгосподарних потрапило приміщення Приватбанку на вулиці Запорізькій, 36 і торгово-промислової палати на проспекті Богдана Хмельницького, 67.
Насправді багато приміщень було вкрадено давно, а в списках безгосподарних вони з'явилися тільки 21 листопада.
Так сталося з колишнім ТЦ «Дзеркальний» на вулиці Гетьманська.

У списку є майно, яке окупанти віджали в таких населених пунктах
У липні 2023 року на магазині вже з'явилася нова вивіска «ІЛЕАР».
Власник мережі супермаркетів «Зеркальный» Віталій Ковінєв.
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну застало його закордоном. Ще до 24 лютого він поїхав із сім'єю на гірськолижний курорт. До Маріуполя більше не повертався.
В інтерв'ю маріупольському сайту 0629 Ковінєв зазначив, що з березня 2022 року мережа призупинила діяльність у Маріуполі, магазин у Бердянську продовжував працювати, магазини в Мелітополі були частково пограбовані мародерами, але зусиллями колективу наведено лад, вони відновили роботу до певного часу.
- Декілька місяців ТОВ «Атік Агро» продовжувало діяльність у м. Бердянськ та Мелітополь доки на магазинах залишався товарний запас українських виробників, а також можливо було завезти товари з території, контрольованої Україною. У цих містах ще працювали термінали банківської системи України, також товари завозилися місцевими оптовиками. Поки був вільний доступ до українських товарів і функціонувала платіжна банківська система України - за цих умов суспільство могло працювати і забезпечувати населення необхідними продуктами.
Наразі ТОВ «Атік Агро» у зазначених містах не працює, жодної діяльності на непідконтрольній території не здійснює».
До числа вкрадених потрапили такі торгові точки та об'єкти сфери послуг як:
- Готель «Геркулес»
- Вайп маркет
- «Bear House»
- Буд Стандарт»
- Мінімаркет Рост
- Магазин «Легіон»
- «Домашня мода»
- «EARL GREY»
- Діти опт
- Арт Хаус
- Нефертіті
- Економ
- Бекон
- Блиск
- Канцлер
- Автозапчастини
- Баварія
- Одяг
Детальніше адреси та списки націоналізованих об'єктів по захопленій частині Запорізької області дивіться за посиланням у фотоальбомі.
Інформує ria-m.tv
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:08
31 березня
live comments feed...